GoT - zajímavosti

26. srpna 2013 v 21:50 | Dee

♦ Seriál vznikl podle fantasy románového cyklu "Píseň ledu a ohně" od uznávaného amerického spisovatele Georgea R.R. Martina.
♦ Rozpočet se z plánovaných 45 miliónů dolarů navýšil až na 60 miliónů.
Hra o trůny má největší herecké obsazení v historii HBO projektů.
♦ Autor knížní předlohy George R.R. Martin si měl v seriálu zahrát malé cameo, ale jeho scéna byla naposlední chvíli vystřihnutá.
♦ Natáčení probíhalo na Maltě, a to z důvodu hojného výskytu autentických středověkých prvků z doby templářů. Scény, kde Daenerys (Emilia Clarke) putuje po otrokářských městech, pak byly filmovány v Maroku. Další lokací pak bylo Irsko.
♦ Úlohu exilovej princezny Daenerys měla původně hrát Tamzin Merchant z Tudorovců, avšak byla nahrazená Emilii Clarke.
♦ Jennifer Ehle byla v úloze Catelyn Stark nahrazená britskou herečkou Michelle Fairley.
♦ Kristian Nairn, obsazený do úlohy slabomyslného paholka Hodora, se živý jako DJ a nikdy předtím v ničem nehrál.
♦ Původně byl do úlohy Illyria Mopatise obsazený Ian McNeice, ale když došlo na přetáčení pilotního díli, musel být kvůli problémům s rozvrhem nahrazený Rogerem Allamem.
♦ Hudbu k seriálové velkoprodukci měl původně skládat Stephen Warbeck (Zamilovaný Shakespeare), ale nakonec byl nahrazený Raminem Djawadim (Iron Man, Souboj Titánů, Útěk z vězení).
Producentem a scénáristem seriálu je Davi Benioff, který má za sebou scénaře k filmům jako Troja (2004), X-Men Origins: Wolverine (2009) a Bratři (2009).
♦ Velmistra Pycellea si měl původně zahrát blízký přítel Georgea Martina Roy Dotrice (který mj. namluvil i audioverze jeho knih), kvůli zdravotním problémům byl ale přeobsazený a jeho místo zaujal Julian Glover.
♦ Herečka Margaret John, která v seriálu ztvárnila postavu Staré pěstounky se bohužel nedočkala premiéry 1. série - 2.2.2011 totiž náhle zemřela.
♦ Ihned po premiéře pilotního dílu bylo rozhodnuto o tom, že vznikne druhá série. K tomuto závěru došla televize HBO díky velkému zájmu o tento projekt, nadšeným ohlasům kritiky i fanoušků a vysoké sledovanosti.
♦ Conan Stevens, který ztvárnil Gregora "Horu" Clegana, poví za celou první sérii pouze jediné slovo - "meč".
♦ V první sérii jsou k vidění hned tři verze úvodní znělky. V první epizodě jsme měli možnost sledovat Královo přístaviště, Zimohrad a město Pentos, kde jsme měli poprvé poznat Targaryeny. Ve druhé epizodě se znělka příliš nezměnila. Zůstaly první tři lokality, ale město Pentos bylo nahrazeno dothráckým městem Vaes Dothrak. V takovéto podobě zůstala znělka až do páté epizody, kdy do ni při cestě na sever z Králova přístaviště přibyla Eyrie, domov rodu Arrynů a místo, kde panuje pološílená Lady Arryn.
♦ V knižní předloze je postava Aryi Stark levačka, zatímco herečka Maisie Williams, která Aryu ztvárnila v seriálu, je pravoruká. V zájmu co nejvěrnějšího zpracování knihy se Williams musela naučit bojovat s mečem v levé ruce.
zdroj: csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama