Kit Harington - životopis

24. srpna 2013 v 12:32 | Dee

Christopher 'Kit' Catesby Harington (narozen 26. prosince 1986) je anglický herec, který se dostal do povědomí díky své roli Jona Sněha (Jon Snow), jednoho z hlavních protagonistů seriálu "Hra o trůny" (Game of Thrones). Dále ztvárnil Alberta v původním westendském uvedení hry Válečný kůň (War Horse).

Christopher Harington se narodil v Londýně v Anglii, kde žil až do svých jedenácti let. Je synem Deborah Jane Catesbyové a Davida Richarda Haringtona. Christopher je potomkem Karla II. Stuarta, po jeho babičce z otcovy strany, Lavender Cecillii Denny. Jeho strýc byl Sir Nicholas John Harington, 14. baronet Harington. Jeho pradědeček z otcovy strany byl Sir Richard Harington, 12. baronet Harington. Skrze svého otce je Harington potomkem politika Henryho Dundase, 1. vikomt Melville, obchodníka se slaninou T.A. Dennyho, duchovního Baptisty Wriothesleyho Noela, obchodníka a politika Petera Baillie, peera Williama Legge, 4. hraběte z Dartmounthu a sira Williama Molesworthu, 6. baroneta.
(pozn.: baronet, vikomt, peer - šlechtické tituly)

Christopher Harington navštěvoval Sounthfield Primary School v letech 1992 až 1998 a v letech 1998 až 2003 studoval na Chantry High School. Poté, v letech 2003 až 2005 navštěvoval Worchester Sixth Form School, kde se specializoval na drama a divadelní studie. V roce 2008 absolvoval na Central School of Speech and Drama.

Před hraním se Harington původně chtěl stát novinářem, kameramanem nebo válečným zpravodajem. Ale později, ještě stále během školy, mu byla nabídnuta role Alberta v divadelní adaptaci Válečný kůň (War Horse). Hra získala dvě ceny Oliver Awards, za které Harington obdržel spoustu uznání. Poté se začal hlásit do dalších konkurzů přišla jeho druhá hra, Posh, temná komedie a muži z vyšší třídy, který studuje na Oxfordské univerzitě. Mezitím získal svou první televizní roli Jona Sněha (Jon Snow) v seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Show se začala vysílat v roce 2001 a získala mnoho pozitivních reakcí i ocenění. Tím se dostal Harington do širokého povědomí a v roce 2012 získal svou první filmovou roli Vincenta ve filmu Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D). Také byl obsazen po boku Jeffa Bridgese do snímku The Seventh Son, který bude mít premiéru v roce 2014 a také namluví zápornou postavu Ereta v pokračování animovaného filmu Jak vycvičit draka 2 (How to Train Your Dragon 2). Ve filmu Pompeii, po boku Emily Browning a Kiefera Sutherlanda, si zahraje hlavní roli Mila, hrdinného otroka, který musí zachránit milovanou ženu a nejlepšího přítele před největším výbuchem sopky Vesuv, v letech 79 př. n. l.. Film bude mít premiéru v roce 2014.

ŽIVOTOPIS JE MÉ TVORBY, PROTO PROSÍM, V PŘÍPADĚ KOPÍROVÁNÍ MĚ INFORMUJTE A VŽDY UVÁDĚJTE ZDROJ!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 britain_xx britain_xx | E-mail | Web | 24. srpna 2013 v 15:16 | Reagovat

Taky jsem původně přemýšlela, že bych založila blog na celý GoT .. ale .. toho je prostě moc, tak jsem se bála, že to bych nezvládala .. :)
každopádně, ráda zůstanu AFF ! :) a kdybys i potřebovala výpomoc .. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama