Maisie Williams - životopis

26. srpna 2013 v 20:56 | britain_xx

Maisie Williams je an anglická herečka narozená 15. dubna 1997, nejvíce se proslavila rolí Aryi Stark v populárním seriálu Game of Thrones.

Maisie vyrůstala v Somersetu a navštěvovala střední školu Norton Hill ve městě Midsomer Norton. Čtyři roky tančila balet, step, streetdancea freestyle, cvičili také gymnastiku a skákala na trampolíně. Prohlašuje že i když miluje herectví, její první láskou je však tanec.

Od roku 2011 hraje Aryu Stark ze vznešené rodiny Starků v televizním seiálu televize HBO Game of Thrones. Je to její úplně první role a v seriálu byla první dítě, které v GoT někoho zabilo. Za svou roli si vysloužila velké uznání. Sbírat chválu nepřestala ani při druhé sérii. Televize HBO se ji snažila v roce 2012 "protlačit" do nominací na ceny Emmy v kategorii významné herečky ve vedlejší roli. V roce 2012 vyhrála roli Portal Award za nejlepší herečku ve vedlejší roli v televizi a také kategorii nejlepší mladé herečky. V 15 letech se tak stala nejmladší herečkou, která vyhrála kategorii o vedlejší herečce. V březnu 2013 byla nominovaná na cenu Young Artist Award jako nejlepší mladá herečka ve vedlejší roli v televizním seriálu.

V roce 2012 Maisie hrála roli Loren Caleigh v seriálu televize BBC 'The Secret of Crickley Hall'. Objevila se také ve 'Funny or Die'. Objevila se také v nezávislých filmech 'Heartstroke' (2012) a 'Gold' (2013). Její nejnovější projekt je krátký film 'Corvidae', kde hraje postavu Jaye. V současní době je ve fázi před-produkce film 'We Are Monsters', kde se Maisie objeví v roli Lorny Thompson, film by měl mít premiéru v roce 2014.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama