Sophie Turner - životopis

25. srpna 2013 v 21:31 | Dee

Sophie Turner (narozena 21. února 1996) je anglická herečka, která se proslavila svou rolí Sansy Stark v fantasy seriálu stanice HBO, Hra o trůny, což jí vyneslo nominaci na udílení cen Young Artist v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu.

Sophie Turner se narodila v Northamptonu. Když jí byly 2 roky, přestěhovala se s rodinou do Warnicku. Do svých jedenácti tam navštěvovala Warnick Prep School, později nastoupila na King's High School. Od tří let byla členkou místní divadelní společnosti Playbox Theatre Company.

V první roli před kamerou, Sophie hraje Sansu Stark, nejstarší dceru z rodu Starků, ve fantasy seriálu Hra o trůny. Její učitelka herectví ji podpořila ve snaze získat tuto roli. Kvůli roli si obarvila její přírodní blond vlasy na hnědo.

Je dobrou kamarádkou herečky Maisie Williams, která v seriálu Hra o trůny hraje její sestru, Aryu Stark. Seznámily se během konkurzů a Maisie se dozvěděla, že získala roli dva týdny poté, co se to dozvěděla Sophie. Po skončení natáčení první série Hry o trůny, se Sophiina rodina rozhodla adoptovat Zunni, psa, který si v seriálu zahrál zlovlka Lady, který patřil Sanse Stark.

V indie thrilleru Panda Eyes, který je natočen podle románu Another Me od Cathrine MacPhail, si zahraje hlavní roli po boku Jonathana Rhyse-Meyerse, Claire Forlani, Rhyse Ifanse a Geraldine Chaplin. Film se začal natáčet v listopadu roku 2012 ve Spojeném království a také v Barceloně ve Španělsku. Panda Eyes bude mít premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v roce 2013.

Autor: Dee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama