Září 2013

POTM Září 2013

30. září 2013 v 23:18 | Dee |  POTM
Tento měsíc jste volily fotku měsíce s Natalii Dormer. Nakonec jste zvolily fotku č. 2.
Anketa pro další fotku měsíce se tu objeví zítra v 8:00 ráno.

1. kolo: Lysa Tully x Ygritte - HLASOVÁNÍ UKONČENO !

30. září 2013 v 0:02 | Dee |  Nejoblíbenější ženská postava
1. KOLO: LYSA TULLY x YGRITTE
Druhým párem, který tento týden bude bojovat v duelu je Lysa Tully a Ygritte.

LYSA TULLY
Lysa Tully (Arryn) je dcerou Hostera Tullyho a Minisy Whent a je sestou Catelyn Stark a Edmura Starka. Je manželkou Jona Arryna, který sloužil jako pobočník krále Roberta Baratheona. Společně s Jonem mají malého syna Robina. Po Jonově smrti v první sérii odjíždí z Králova přístaviště do Orlího hnízda. Lady Lysu Tully jsme v seriálu mohli vidět v první sérii v podání herečky Kate Dickie.

YGRITTE
Ygritte je jednou z Divokých. Celý svůj život prožila za Zdí, kde také odpřísáhla věrnost Mancemu Nájezdníkovi. Poprvé jsme se s ní setkali v druhé sérii, kdy byla zajata Jonem Sněhem. Od té doby můžeme neustále sledovat její dobrodružství po boku Jona Sněha. Často ji v seriálu nazývají jako 'Ohněm políbenou', díky její kráse a hlavně zrzavým vlasům. V seriálu ji hraje herečka Rose Leslie.

A komu dám hlas já? Tak tohle byl jeden z mála duelů, kde vůbec nemusím váhat. Zatímco Lysu vyloženě nesnáším a nejraději bych části s ní přeskakovala (i když musím uznat, že později v knížce mě části s ní celkem zaujali -- ale to bych musela spoilerovat =)). Naopak Ygritte je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Prostě zbožňuji celou část odehrávající se za Zdí a ve spojení s Jonem... =D No, jednoduše, můj hlas patří Ygritte =)

VÝSLEDKY:


1. kolo: Daenerys Targaryen x Sansa Stark - HLASOVÁNÍ UKONČENO !

30. září 2013 v 0:01 | Dee |  Nejoblíbenější ženská postava
1. KOLO: DAENERYS TARGARYEN x SANSA STARK
Hádám, že toto bude jeden z nejzajímavějších duelů 1. kola. Los proti sobě postavil Daenerys Targaryen a Sansu Stark.

DAENERYS TARGARYEN
Příběh Daenerys Targaryen můžeme v seriálu sledovat již od prvního dílu. Daenerys je posledním přeživším z rodu Targaryenů. Často je také nazývaná jako Daenerys za bouře zrozená, Khaleesi, Matka Draků, Princezna, Naspálená, Mhysa,... a ještě bych mohla pokračovat, těch titulů má opravdu hodně =) Daenerys je dcerou krále Aeryse Targaryena a jeho ženy Rhaelly Targaryen, kteří oba padli během rebélie Robertha Baratheona. Od té doby, žije se svým bratrem Viserysem v exilu na Východě, odkud Viserys plánuje, jak se zmocní Železného trůnu, společně za pomoci své sestry Daenerys, kterou se rozhodl prodat válečníkovi Drogovi výměnou za armádu bojovníků.
V seriálu ji hraje herečka Emilia Clarke.

SANSA STARK
Sansu Stark jsme poprvé taky poznali v první sérii. Sansa je nejstarší dcerou Eddarda Starka a jeho ženy Catelyn Stark. Společně se svými sourozenci, sestrou Aryou a bratry Robbem, Jonem, Branem a Rickonom vyrůstala na severu v Zimohradu. V první sérii se vydává společně s otcem a Aryou na Jih, do Králova přístaviště, kde se má stát ženou Joffreyho Baratheona. V Přístavišti jí ale čeká osud, který by jí většina z nás určitě nezáviděla...
V seriálu ji hraje herečka Sophie Turner.

A komu dám hlas já? Obě tyto postavy patří k mým oblíbeným, přesto toto rozhodování pro mě až tak těžké nebylo. Ač osud obou v seriálu není zrovna nejlepší, u Sansy mi přijde, že když se vylíže z jedné patálie, okamžitě spadne do další, které je ještě horší, zato u Dany mi přijde, že se jí postupem seriálu daří čím dál víc. Dalším rozhodujícím faktorem bylo to, že předpokládám, že Dany má daleko víc fanoušků než Sansa, proto jsem se rozhodla podpořit Sansu.

VÝSLEDKY:

FanListing Game of Thrones #2

29. září 2013 v 22:02 | Dee
A budu Vám to nutit furt dokola, dokud tam alespoň těch deset lidí nebude =))) Né, teď si dělám srandu, jen dokud mě to bude bavit =)))

Takže hlašte se do fanlistingu GoT. Nezabere to moc času, stačí jen vyplnit tři body a je to. A pokud máte GoT rádi, budete mít alespoň dobrý pocit z toho, že jste tento seriál podpořili =))


(↑↑pro přihlášení klikněte na obrázek ↑↑)

News: 29/09/2013 - 1. týden ve škole

29. září 2013 v 21:58 | Dee |  WWW - novinky
Tak tady je ten slibovaný článek ohledně mého prvního týdne ve škole =) Ne, že bych Vám to chtěla vnucovat, píšu to hlavně proto, aby jste věděli, jak to kvůli škole a koleji bude pokračovat s blogem.

Nevím, kdo všechno z Vás je už na VŠ, ale ti co tam jsou (a ještě k tomu jsou na koleji) to určitě znají. Na kolej jsem dorazila ve čtvrtek, kdy následovalo vybalování, zabydlování si pokoje, kecání s lidmy, které jsem neviděla celá prázdniny,... No nebudu se o tomhle moc rozepisovat, jelikož jsem se tomu věnovala už v minulé newsce. V pátek jsem běhala mezi školou a dopravním podnikem abych si všechno zařídila (potvrzení o studiu, šalinkarta, průkazky do školy a na autobus -- prostě otrava =)). Pokud si dobře vzpomínám, sobotu jsem z větší části prospala (asi jsem se připravovala na ten týden) a v neděli jsem se chvíli věnovala blogu, ale pak přijel i zbytek lidí na koleje a byl konec =D
Takže v neděli, ač jsem byla rozhodnuta zůstat na koleji, tak jsem byla donucena, ať jdu s pár klukama z kolejí sednout si 'na jedno' do hospody. Samozřejmě u jednoho to nezůstalo, ale nijak hrozný to nebylo... U mě jen tři =D Když jsem přišla, tak jsem ještě navštívila pár lidí na pokec a kolej jedné jsem všechno ukončila a šla jsem spát =)
V pondělí jsem měla mít školu od osmi do čtyř. No měla. První přednášku (co jsem měla na osm) jsem totálně zazdila a ani jsem tam nešla. Při druhé přednášce jsem během hodiny odešla na oběd (seděla jsem vzadu, nic jsem neslyšela ani neviděla a tak mi přišlo zbytečné tam být). Potom následovali dvě cvika, kterých jsem se zúčastnit musela, z posledního cvika nás ale pustily asi po půl hodině a tak jsem se s kamarádem vydala na nákupy, odkud jsem se vrátila až v devět večer. Nepamatuji si už pak moc dobře, co jsem dělala potom, mám ale pocit, že to skončilo zase u nějakého známého, kde jsme opět nad flaškou pokecali (já vážně nejsem alkoholik =D)
V úterý byl vražedný den, ve škole jsem seděla od osmi od rána až do osmi. Ale začala jsem s ruštinou, z čehož mám obrovskou a ačkoliv mi azbuka dělá celkem problémy i tak mě to baví. To, že jsem ve škole byly celých dvanáct hodin způsobilo, že jsem byla totálně KO a odmítla jsem další pozvánku 'na jedno' =D Přesto jsem se seznámila s pár lidmi na patře, takže jsme alespoň pěkně pokecali =)
Ve středu jsem ve škole měla mít od osmi do čtyř, ale odpadla nám poslední přednáška, takže jsem tam byla jen do dvou. Celé odpoledne jsem nadšeně strávila nad azbukou (to jsou ty vzácné chvilky, kdy mě učení ještě baví) a na večer jsme měli akci, hrála Vypsaná Fixa a tam jsme chybět prostě nemohli. Zjistila jse, že kluci jsou totální antitalenti na předbíhání ve frontě (která byla fakt dlouhá =)), a tak jsem jim asi po deseti minutách vzala peníze, protlačila se dopředu a nakoupila piva. Následující 2 hodiny patřili Fixe (mimochodem, byly naprosto úžasní ♥ ), pak jsme to vzali zpátky na koleje, kde jsme se setkali s dalšími a překvapivě -- ano, šli jsme na pivko =D (ne, tady po tom už mě fakt musíte vidět jako totálního alkáče =))) Měli jsme ale (ne)štěstí, že jsme čekali, než se uráčí přijít ostatní, takže všude v hospodách bylo plno (nával z Fixy to totálně zabral), takže jsme si sedli venku a kecali.
Ve čtvrtek jsem měla nejkratší den ve škole, od osmi do dvanácti -- cviko a přednášku -- a na vše jsem vzorně šla. Odpoledne jsem si jela na 'výlet' ke kamarádovi na byt (na obědě byla fronta, tak že si zatím dojede sbalit domů), pak jsme šli na ten oběd a já to pak vzala do města, kde jsem scháněla učebnici na ruštinu (že jsem těch knihkupectví ale prošla než sse mi to podařilo) a ještě jsem si nechala nastřelit další nauštici (když jsem to říkala mámě po telefonu, tak jí zase málem kleplo a říkala, jestli už s tím končím. Tak jsem ji oznámila, že z jedním uchem prozatím jo =)). No když jsem se vrátila na kolej byly skoro čtyři, tak jsem se chvíli flákala na pokoji. Večer jsem pak měla jít na Back to School, kde měli hrát Horkýže Slíže a UDG. Bohužel, lidi se kterými jsem byla domluvená, že pujdem nakonec nemohli, čímž mě vůbec nepotěšili. Sice jsem měla záložní plán, a to takový, že bych šla se spolubydlící, a jejími známými, nakonec jsem to ale odřekla. Sice jsem se na Slíže neskutečně těšila, ale jít tam s lidmi, se kterými jsem věděla, že si to prostě neužiju se mi prostě nechtělo. Radši počkám, až to vyjde s těmi, se kterými jsme byly původně domluvení... Nakonec jsem ale toho rozhodnutí nelitovala. Potkala jsem další lidi na koleji kteří tam taky nešli (ono taky byla celkem zima a jet si na druhou stranu Brna se nikomu moc nechtělo), a tak to dopadlo tak, že se vzali nějaké flašky, šli jsme na bálkón na patře (pořád říkám, že u nás na kolejích je nejlepší seznamka balkón) a tam jsme asi do jedné popíjeli =))
No a v pátek jsem se pracně vykopala z postele v deset, zbalila a jela domů a celý ten týden jsem zase pěkně naspala o víkendu (ostatně, jako vždy =)))

Co jsem ale tímto dlouhým článkem chtěla říct -- jak jste si všimly, moc jsem se blogu nestíhala věnovat a bojím se, že takhle to bude i nadále. Sice si myslím, že tyhle 'chlastací' akce budou ubývat, ale bude zase spousta učení. ono si člověk sice řekne, tak zkouškový je až v lednu, bohužel jsem ale poznala, že ten styl, kterým odpočítáváme týdny na VŠ je celkem vražedný. Škola jen čtyři dny, zato máme ale vždy přesně naplánované, který týden co bude a těch 13. týdnů výuky je vážně hrozně málo a všechno neskutečně rychle letí...

Už jsem se ale zase zamotala a pořádně už ani nevím o čem to tady blábolím =D Takže radši už to zakončím. Jen vážně doufám, že ti, co si to přečetli celý (ikdyž si myslím, že moc jich nebude, je to zase vážně román jak blázen =)) mě nebudou považovat za alkoholika, musím říct, že ani jednou jsem to do sebe nelila jako blázen, takže jsem vždycky byla OK, holt se ale tady snadno nechá zlákat jít si někam sednout a pokecat nad pivkem=))

Ale už vážně končím =) Mějte se a já možná ještě něco přidám =))

Pavouk po 2. týdnu

29. září 2013 v 21:18 | Dee |  Nejoblíbenější ženská postava
Všimněte si, jak jsem dneska aktivní a všechno zveřejňuji včas, narozdíl od minulého týdne, kdy jsem si dala na čas =)))

Mám tu pro Vás doplňěného pavouka s výsledky po 2. týdnu =)

(pro zvětšení klikněte na obrázek)

Pokud rádi tipujete, můžete si do komentářů i tipnout, jaké bude konečné pořadí =) Kdo přesně odtipuje první tři místa, získá reklamu na měsíc, pokud nikdo přesně neodtipuje, tak reklamu získá nejbližší tip =)

Tipy: (tipovat můžete do konce 1. kola)
(jméno: 1. místo / 2. místo / 3. místo)
Ellie: Daenerys Targaryen / Arya Stark / Catelyn Stark )

2. týden - VÝSLEDKY

29. září 2013 v 20:04 | Dee |  Nejoblíbenější ženská postava
Druhý týdne je za námi (taky Vám to tak rychle utíká?) a já tu pro Vás mám výsledky duelů:

Margaery Tyrell x Brianne z Tarthu
Pro mě celkem zajímavé výsledky. Čekala jsem, že duel vyhraje Margaery, právě díky tomu, že herečka, která jí ztvárňuje je známější. Opak byl ale pravdou a o jeden hlas výtězství patří Brianne z Tarthu.


Fialka x Oša
Výsledky druhého duelu už pro mě takovým překvapením nebylo. Je fakt, že Ošin příběh je mnohem zajímavější než Fialčin a tak také dopadlo hlasování. S náskokem čtyř hlasů vyhrála Oša a my se s Fialkou loučíme.


Krátce po půlnoci se Vám zveřejní předposlední duely 1. kola, a to duely mezi Daenerys Targaryen a Sansou Stark a Lysou Tully a Ygritte.

FanListing Game of Thrones

28. září 2013 v 22:39 | Dee
Opět Vás chci tímto článkem nalákat, aby jste se přihlásili do fanlistingu seriálu Hra o trůny. Fanlisting jsem tu zavedla už před třemi týdny, bohužel zatím se do fanlistingu přihlásili jen holky z blogu serialovej, za což jsem jim moc vděčná. Jsem si ale jistá, že i vy ostatní jste fanoušky totoho úžasného seriálu (jinak by jste sem přece nechodili =)), ale například jste si fanlistingu nevyšimly =) Každopádně, pro Vás všechny je tu tento článek, a doufám, že se někdo k fanlistingu přidá =))
(↑↑pro přihlášení klikněte na obrázek ↑↑)

Natalie Dormer: Zink a L'Officiel Shoots

28. září 2013 v 22:30 | Dee |  Gallery Update
Pro fanoušky Natalie Dormer (Margaery Tyrell) mám hned dva nové a násherné shoot, na které se můžete podívat v galerii. První byl nafocen pro galerii Zink, druhý pro italský magazín L'Officiel.
005~11.jpg 006~10.jpg 001~27.jpg 006~11.jpg